Oaza Modlitwy AD 2017

„Nikt nie idzie sam do Nieba” pod takim hasłem odbywała się tegoroczna Oaza Modlitwy naszej wspólnoty. Przez trzy dni (10-12 XI 2017r.) w Szczyrzycu młodzież, wraz z moderatorem o.Jakubem Lisem OCist, uświadamiała sobie, że są za siebie współodpowiedzialni w drodze do zbawienia. Skupieni na modlitwie podczas Eucharystii, Adoracji, spotkań formacyjnych odkrywali Boga w drugim człowieku. Nie zabrakło aspektów integracyjnych – pogodne wieczory, długie rozmowy, spacery, ognisko.
11 listopada w godzinach wieczornych odbyły się podchody zorganizowane przez an.muz.Kaję i an.kand.Renatkę, których motywem przewodnim była walka o Niepodległość Polski. Była to świetna powtórka z historii poprzez aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Ten czas był potrzebny każdemu – zarówno ojcu moderatorowi, animatorom jak i uczestnikom. Był to intensywny weekend, ale bardzo ubogacający w nowe relacje z ludźmi i z Bogiem.
Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, że ten czas mogli oddać Najwyższemu. Teraz pozostaje ufać, że to ziarno, które tam zasadzili, w swoich sercach, wykiełkuje i przyniesie obfity owoc.