Effatha! Otwórz się!

Niedziela Laetare, czyli niedziela radości.
Mimo, że mamy okres Wielkiego Postu, czas zadumy, przemyśleń, postanowień, to nie może zabraknąć spotkania. Spotkania z drugim człowiekiem, ze Słowem Bożym, a przede wszystkim nie może zabraknąć spotkania z NIM!Continue reading

Oaza Modlitwy 2016

Dni 11-13 listopada spędziliśmy wyjątkowo. Wspólnie. Było radośnie i – miejmy nadzieję – owocnie. Hasłem rekolekcji było:

„MIŁOSIERDZIE = WSZYSTKO”

To był dla nas naprawdę piękny czas. Chcesz zobaczyć, jak go spędziliśmy?
Zapraszamy na film 🙂Continue reading

Blachnicki na Wielki Post

Jak wszyscy doskonale wiemy w tym roku obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Propozycją Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej na dobre przeżycie tego czasu jest  akcja “Blachnicki na Wielki Post”.

 Ma ona na celu przybliżenie duchowego dorobku założyciela Ruchu Światło-Życie wszystkim oazowiczom, a także zainteresowanym osobą ks. Franciszka i charyzmatem Światło-Życie. “Blachnicki na Wielki Post” jest także propozycją na dobre przeżycie Wielkiego Postu także dla wszystkich, którzy na co dzień nie mają czasu na dłuższą lekturę.Continue reading

Koncert Trzech Króli 2017

6 stycznia 2017 roku po raz kolejny kolędowaliśmy w Mogile. Dziękujemy naszym Przyjaciołom, którzy znowu zechcieli nam pomóc. Jesteśmy naprawdę wdzięczni. Dziękujemy również ludziom, którzy przybyli za trzema mędrcami spotkać się z Nowonarodzonym. Cieszymy się, że tak wiele osób zgromadziło się w kościele św. Bartłomieja i wysławiało Bożą miłość.

Zapraszamy za rok!

Na zachętę parę zdjęć. 🙂Continue reading

Oaza Modlitwy 2015

„W mocy Ducha Świętego” – taki był temat naszego wyjazdu integracyjno-modlitewnego, który obywał się w dniach 6-8 listopada 2015r. Na miejsce, gdzie chcieliśmy naładować swoje duchowe, ale i fizyczne, akumulatory wybraliśmy ośrodek Caritas w Zembrzycach. Poprzez poranne modlitwy, konferencje, wspólne Msze Święte, Adoracje, spotkania w grupach odkrywaliśmy Kim tak naprawdę jest Duch Święty. Zrozumieliśmy jednak, że

Tej Osoby z Trójcy Świętej nigdy do końca nie odkryjemy. Ciągle będziemy dotykać Jego tajemnicę jak przez szybkę – niby będziemy blisko, ale jednak wciąż bardzo daleko od całkowitej prawdy.

Ten czas był potrzebny każdemu – zarówno ojcu moderatorowi, animatorom jak i uczestnikom. Napełniliśmy się mocą Ducha Świętego i nie chcemy tego teraz zmarnować, a wręcz przeciwnie – pielęgnować tą wielką łaskę w codziennym życiu.

/An. Gabi Flaszczyńska/